newsletter
Pl
De 
Wspólna droga, wspólny duch - spotkanie autorskie z dr Annemarie Franke - Warszawa, 22.03.2018 PDF Drukuj Email

Fundacja „Krzyżowa” dla Porozumienia Europejskiego, Dom Spotkań z Historią oraz Krzyżowa Forum zapraszają na spotkanie z dr Annemarie Franke, autorką książki „Wspólna droga, wspólny duch. Fundacja »Krzyżowa« dla Porozumienia Europejskiego 1989-1998".

Spotkanie połączone z dyskusją odbędzie się 22 marca 2018 o godz. 18.00 w Domu Spotkań z Historią (Karowa 20, Warszawa).

Rozmowę z autorką poprowadzi prof. Waldemar Czachur (Uniwersytet Warszawski, przewodniczący Rady Fundacji „Krzyżowa” dla Porozumienia Europejskiego).

Więcej…
 
Konferencja warsztatowa „Wieloaspektowość w doradztwie zawodowym” - Świdnica, 22.03.2018 PDF Drukuj Email

22 marca 2018 r. w budynku B Szkoły Podstawowej nr 6 im. Tysiąclecia Państwa Polskiego w Świdnicy odbędzie się konferencja warsztatowa „Wieloaspektowość w doradztwie zawodowym”. Weźmie w niej udział 90 uczestników – doradców zawodowych, pedagogów, psychologów i nauczycieli przedsiębiorczości.Konferencja jest bezpłatną formą doskonalenia zawodowego w ramach Forum Sieci Doradców Zawodowych Ziemi Świdnickiej.

Forum powstało 2 lata temu. Podczas jego I edycji pomiędzy Gimnazjum nr 4 im. Noblistów Polskich w Świdnicy a Fundacją „Krzyżowa” dla Porozumienia Europejskiego podpisano porozumienie, które zakładało dalszą współpracę m.in. w zakresie:

Więcej…
 
Giełdy edukacyjno-zawodowe dla uczniów szkół podstawowych w ramach projektu „Ligi Mistrzów na start!” Krzyżowa, 15 i 22 marca 2018 PDF Drukuj Email

Giełdy edukacyjno-zawodowe dla uczniów szkół podstawowych w ramach projektu „Ligi Mistrzów na start!”, współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach RPO WD 2014-2020 realizowane będą w Krzyżowej już po raz drugi, tym razem w dniach 15 i 22 marca i weźmie w nich udział łącznie ok. 200 uczniów.

Więcej…
 
O Krzyżowej podczas spotkania kanclerz Angeli Merkel z premierem Mateuszem Morawieckim - 19.03.2018 PDF Drukuj Email

W poniedziałek (19.03.2018)  w Warszawie odbyło się spotkanie kanclerz Niemiec – Angeli Merkel z premierem Polski – Mateuszem Morawieckim oraz prezydentem – Andrzejem Dudą.

Podczas wspólnej konferencji prasowej z premierem Polski oboje szefowie rządów podsumowali swoje rozmowy. Padły m.in. zapewnienia o pogłębianiu partnerstwa Niemiec z Polską oraz deklaracje o dalszej współpracy w ramach Trójkąta Weimarskiego. Ponownie przywołano również Krzyżową, jako miejsce ważne dla obu krajów oraz centrum spotkań młodzieży, gdzie „możemy patrzeć w przyszłość”.

Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 1 z 12